Angela Novotny werd geboren in geboren. Haar ouders waren niet muzikaal, maar ze herkende al snel het talent van hun dochter. Vanaf 6 jar leerde Angela de accordeon Al snel kwam het eerste optreden in het dorp.
Al snel werd Angela bij de muziekschool voor zang en piano. Op haar 11e kreeg ze haar eerste versterker en een elektronisch orgel. Ze werd Duitslands jongste entetainer, zong liedjes van Paola, Nicole, Nana Mouskouri.
Na de school begon Angela een studie aan de muziek hoge school in Leipzig en sloot deze af met een staatsexamen en zangdiploma af in 1987. Haar carriere gaat snel vooruit, eerrste optredens, concerten. Tv optrerden en optredens in het buitenland o.a.Polen, Tsjechie, Joegoslavie en ze zingt nu ook eigen liedjes.
Angela leerde tijdeens een gastoptreden haar man kennen en ze kegen in 1989 meen zoon Florian. Door de stem van Angela en de kookkunsten van haar man ontstond het eerste duitse muziekhotel.
Angela werkt steeds aan haar carriere en schrijft steeds haar eigen liedjes. Met de titel „Du bist alles, was ich habe“ wint ze een TV show, ontving een uitnodiging voor „Achims Hitparade“ en is een vaak geziene gast in verschillende TV programma’s. Meerdere CD’s en muziekprodukties volgen en Angela bereikt al snel met haar diepe warme stem de harten van de luisteraars.
De titel “Jede Nacht hat einen Stern“ stond hoog in de hitparades en wint ze meerdere male3n de “ Fernsehhitparade des Deutschen Schlagerverbandes” en ontving in 2009 de mediaprijs als beste zangeres.
Er volgde meerdere titels zoals wie „In Piräus blühn wieder die Rosen“, „Wenn nachts die Seele weint“, „Sing der Welt ein Lied“, „Licht in dieser Nacht“, „Sommerregen“. In maart 2011 kwam de titel „Fremde Augen„ meteen op de eerste plaats binnen in de hitparades en 7 weken lang wist ze steeds bij de eerste vier van de grote namen van de schlager wereld te staan. In Juli 2011 kwam de uitnodiging voor de zomerhitparade van de NDR en hier bereikte ze een 2e plaats. De volgende swucces singles lieten niet lang op zich wachten. De single “Nie mehr“ stond meer de 14 weken in de hitparades.
Angela Novotny, een zangers met macht, passie en een bijzondere stem, heeft steeds een lach en bereikt de harten van de fans.